IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja  


Share | 
 

 Kroniki Byakko

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Vevina


avatar


PisanieTemat: Kroniki Byakko   Wto Gru 30, 2014 12:04 am

Wpis I :
Przed kilkunastu laty krainą tą władała dynastia Igarashi. Pewnego​ wieczoru na świat przyszedł długo wyczekiwany potomek rodu-Enzo. Młody książę dorastał w kraju pełnym dostatku i wolnym od wojen.
Po kilku latach gdy na świat przyszedł jego młodszy brat Książę Keizo, u którego to już na samym początku zauważono niespotykany talent do magii, nie obdarzony tym darem Enzo znienawidził brata i wszystkich władających elementami natury. Po śmierci rodziców starszy brat odziedziczył władzę nad Byakko. Jego pierwszym rozporządzeniem było zakazanie nauki magii. Wojsko cara ścigało i aresztowało wszystkich obdarzonych nadzwyczajnym talentem nie wykluczając młodszego następcy tronu-Księcia Kaizo.
Podczas gdy Enzo sprawował swoje okrutne rządy Keizo wraz z innymi uwięzionymi magami, a zwłaszcza z trzema potężnymi rodami Ichiro, Shiganori i Arakida planowali ucieczkę aby sprzeciwić się tyrani cara. Udało się im dotrzeć do pałacu, a tam czekał na nich Enzo z całym swoim wojskiem. Rozpoczęło się krwawe starcie w wyniku którego cesarz wraz z swoim dworem zostali zamordowani jednak klanowi Kirigakure udało się ujść z życiem.
Do Byakko znów powrócił pokój, który jednak nie trwał długo. Wśród magów była grupa zwolenników(Kiri​gakure) dawnego tyrana. Uprowadzili oni nowego cesarza-Keizo, pozostawiając kraj bez władcy. Mieszkańc​y długo poszukiwali swojego cara niestety bezskutecznie.
Przez to ponownie w Kraju Białego Tygrysa zaistniały spory o przejęcie władzy, pomiędzy trzema potężnymi rodami: Shiganori, Ichiro i Arakida. Po nierozstrzygnięt​ych walkach Byakko zostało podzielone na 3 kraje: Akarui oznaczające jasność(należące do rodu Shiganori), Abunai oznaczający niebezpieczne(pod władaniem Ichiro) oraz Nigai Town gorzkie (miasto rodu Arakida), zaś klan Kirigakure utworzył własne równie potężne mocarstwo. Do dziś cztery wielkie rody rywalizują ze sobą chcąc przywrócić dawne Byakko oraz przejąć w nim władzę....


Wpis II:
W tej chwili na polu bitwy pozostały tylko dwa rody i ich państwa: Ichiro (Abunai Town) i Shiganori (Akarui Town). W każdym z tych krajów szkoleni są nowi, utalentowani użytkownicy Elementów Natury. Jakie będą dalsze losy tych mocarstw? Który ród posiądzie władzę nad Byakko?


Wpis III:
'Walki toczyły się na wielu frontach i wiele szczegółów jest nieznanych. Obydwa rody dzielnie broniły swoich granic I pragnęły posiąść nowe ziemie. Świat, w którym ludzie zdobywają nadzwyczajne zdolności, aby szerzyć strach, ból i cierpienie przerażał z każdą chwilą coraz bardziej. Dawne tajemnice zostały odkryte, mogiły rozkopane, a stare zamczyska dokładnie przeszukane. Nic już nie jest takie samo... ''


Wpis IV:
Mijał czas a dawne Byakko stawało się coraz mroczniejsze. Ciemne chmury,  które do tej pory się nad nim kumulowały ustąpiły miejsca błyskawicą i grzmotom. Mieszkańcy pogrążeni w tych ciemnościach zapomnieli co to blask słonecznych promieni. Obudziły się w nich w nich najgorsze z cech. Podejrzliwość, strach, nieufność, czy nienawiść... to właśnie wartości jakimi ludzie obdarowywali się wzajemnie.
Granica pomiędzy Akarui i Abunai uległa całkowitemu zamazaniu. Od teraz tworzyły ono jedno państwo Taisi-Yami, co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Książę Mroku".
Dotychczasowi władcy rozpoczęli walki o całkowitą dominację. Sytuacja ta przypominała tą za czasów tyrani Cesarza Enzo, lecz tym razem starciom nie towarzyszył brzęk metalu, lecz obraz oszalałych żywiołów.
Do miasta zaczęły przybywać najrozmaitsze postaci wplątujące się w wir walki.

Jak zakończą się te boje? Czy nie ma już nadziei dla Dawnego Byakko?


Wpis V :
Byakko upadło.
Zatraciło się w swej nieskończonej nienawiści. Córka mordowała matkę, brat mordował brata. Ludzie, którzy mieli w sobie chociaż odrobinę dobroci i miłości płakali nad losem całego państwa, wiedzieli, że nadchodzi koniec... Tak też się stało... Po śmierci kandydatki do tronu z rodu Shiganori, przedstawicielka rodu Ichiro rzuciła rękawice pod stopy Uroborosa, podniósł ją i tak zaczęła się wielka, ostateczna bitwa. Ród Ichiro poniósł klęskę, jednak straty dotyczyły również Uroboros'a, zginał jego jedyny sojusznik-Smok.

Bitwa obróciła całe miasto w pył. Przetrwać nie udało się nikomu, odeszli nawet Wyznawcy Jashina wraz z Bogami Śmierci.

Elementy Natury jako duchy, pozostawione same sobie, błąkały się po Dawnym Byakko z dnia na dzień tracąc nadzieje. Jednak gdy po około 300 latach ludzie ponownie zaczęli zamieszkiwać te tereny, Elementy zawarły z nimi pakt. Połączyli oni swoje dusze i tak powstały nowe rasy:
Ziemia - Elf
Metal - Tytan
Woda - Podróżnik
Błyskawica - Potępiony
Powietrze - Wampir
Ogień - Ammit
Aktualnie do Byakko przybywają przedstawiciele ras, którzy chcą poznać swoje dziedzictwo jak i doskonalić zdolności.

Wpis VI

Spokój i wręcz niezręczna cisza, sytuacja tak przyjazna Byakko. Mieszkańcy żyją w zgodzie, od czasu do czasu zdarzają się drobne potyczki młodzieńców o panny, drobne wojenki i spory sąsiadów. Nad krainą nie wiszą ciemne chmury, lecz matka historia uczy, że po każdym wzlocie następuje upadek, jak i po każdej burzy następuje cisza. Byakko wie, iż spokój nie może trwać wiecznie... i za sprawą niektórych osób-nie będzie trwać. Nienawiść znów zawładnie Białym Tygrysem. Kolejne zbiorowe mogiły, rzezie, a to wszystko za sprawą jednej postaci, która zignorowała to czego nie powinna.
Bogowie odrodzeni w skałach, dziewice oddające się Upadłym Aniołom, siedem strapionych Dusz.
Ichiro, nazwisko którym chełpią się nieliczni, rozdrapuje stare rany.
Tajfun odrodzi się niemal na zgliszczach, zapragnie krwi i terroru.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://byakko.forumpolish.com
 

Kroniki Byakko

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Byakko :: Organizacja :: Informator :: Kroniki Byakko-